Létat jako pták

Otto Lilienthal byl jedním z prvních průkopníků letectví, jeho první let pochází z doby dlouho před bratry Wrightovými. Provedl přes 2500 úspěšných letů na svých závěsných větroních, osudným se mu však stal rok 1896 - jeho větroň ztratil rychlost a Lilienthal se zřítil z 17 metrů střemhlav na zem. Při nárazu si zlomil páteř a o den později v nemocnici na následky úrazu zemřel. Jeho poslední slova byla: "Malé oběti jsou nutné.", jeho oběť doložitelně posloužila minimálně jako inspirace pro bratry Wrightovy.

S padákem z Eiffelovky

Franz Reichelt, přezdívaný létající krejčí, vynalezl plášť, o kterém rozhlašoval, že může fungovat jako padák a pomalu snést padajícího člověka na zem. Aby demonstroval funkčnost pláště, rozhodl se jej otestovat na vlastní kůži. Před nadšeným davem a televizní kamerou se rozhodl se svým vynálezem roku 1912 skočit z Eiffelovy věže. Jeho "padák" však ve zpomalení nepomohl a Reichelt zemřel při dopadu na zem. Z jeho pádu a následné smrti natočené na kameru se stala senzace nejen pro bulvár.

Tiskařský stroj svému vynálezci sešrotoval nohu

Vynález Williama Bullocka - rotační tiskařský stroj (tzv. rotačka) - výrazně v 19. století pomohl rozvoji tiskařskému průmyslu ve Spojených státech. Když se Bullock jednoho dne neúspěšně pokoušel o technickou úpravu svého stroje, ve vzteku kopl do přenosového pásu. Jeho noha se ale zaklínila a následovala scéna jako vystřižená z hororového filmu. Stroj jeho končetinu nemilostně chytl a rozdrtil. V noze se mu vytvořila gangréna a o čtyři dny později zemřel na ztrátu krve při operaci, kdy mu měla být noha z důvodu infekce amputována.

Sešněrován polohovací postelí

Thomas Migley byl americký strojní inženýr a chemik. Je nechvalně proslulý jako objevitel ethylu (olovnatého benzinu) a freonů, látek až donedávna hojně užívaných v chladničkách, mrazničkách a sprejích. Ve věku 51 let onemocněl dětskou obrnou a zůstal odkázán na nemocniční lůžko. Pro své pohodlí navrhl důmyslnou polohovací postel s několika řetězy a lany, na svou dobu skutečnou zvláštnost. Postel skutečně nechal vyrobit a sám ji začal využívat - když se však jednou pokoušel z postele vstát, nešťastně se zapletl do lan a uškrtil se. Umřel jako vynálezce, nesmírné poškození zemské atmosféry kvůli jeho objevům bylo prokázáno až dlouho po Migleyho smrti.

Při pokusu o nový rychlostní rekord ho zabil řemen motoru

Britský závodník J.G. Parry-Thomas se roku 1927 pokoušel o překonání pozemního rychlostního rekordu, který sám přechozí rok ustavil. Při poslední měřené jízdě vlivem extrémního napětí prasknul řemen jeho auta a v ohromné rychlosti ho zasáhl přímo do hlavy. Byl na místě mrtvý, jeho rychlost 270 km/h však byla platně zapsána a Parry-Thomas se tak stal nejrychlejším mužem na zemi.

Vypočítejte si datum a čas Vaší smrti Naděje dožití českých žen je 81,4 let, českých mužů 75,8 let. Jak dlouho však budete žít vy, Vám statistiky nepoví.
Kolika let se dožijete? Zjistěte, čím si možná dnes nevědomky zkracujete život. Změna pro Vás může být nepříjemná, pro začátek lepšího životního stylu je ale nutná.
Smrtka