Podivné a ještě podivnější smrti

Otec whiskey si ve vzteku ukopl palec a umřel

Jack Daniel, zakladatel známé palírny whisky, se po těžké noci rozhodl nelenit, vstát brzy ráno a pracovat. Nemohl si ale vzpomenout na správnou kombinaci svébo trezoru. Ve vzteku do trezoru kopnul takovou silou, že si zlomil palec a po několika dnech v bolestech podlehl otravě krve. Jeho poslední slova byla "Ještě jednoho panáka, prosím".

Chtěl letět do nebes, na židli

Wan Hu, čínský úředník z 16. století, se rozhodl využít rozvinutou čínskou raketovou technologii a pokusil se vystřelit se do vesmíru. Za svůj dopravní prostředek si vybral židli, na kterou bylo upevněno 47 raket. 47 sluhů zapálilo roznětky raket a vzdálilo se do bezpečí. Následoval obrovský výbuch, Wana Hu ani židli už nikdo nikdy neviděl.

Žokej zemřel při závodě, kůň ještě zvládl vyhrát

Roku 1923 utrpěl americký žokej Frank Hayes během závodu zástavu srdce. Jeho kůň Sweet Kiss však dokázal s bezvládným tělem na hřbetě doběhnout do cíle jako první. Hayes se tak stal jediným žokejem, který vyhrál závod mrtvý.

Bodl ho deštníkem do nohy a zemřel

Bulharský disident Georgi Markov byl roku 1978 otráven v Londýně. Vyšetřování ukázalo, že vražednou zbraní byl nejspíše speciálně upravený deštník, kterým Markova neznámý pachatel bodl do nohy, když zrovna čekal na autobus. V deštníku totiž byla speciálně upravená vystřelovací ampule se smrtelným jedem.

Nudíme Vás, pane Rodale?

Jerome Irving Rodale, americký průkopník ekologického zemědelství, utrpěl infarkt během interview v Dick Cavett Show. Když to vypadalo, že usnul, Cavett vtipkoval: "Nudíme Vás, pane Rodale?" To ještě netušil, že Rodale je mrtvý. Tento díl pořadu nebyl nikdy vysílán.

Popraveni vrtulníkem

Při natáčení filmu Zóna soumraku v roce 1983 došlo k neuvěřitelné tragédii, která vedla ke smrti tří lidí. Pilot vrtulníku měl v akční scéně proletět několika explozemi, s řízením však měl problém a o něco se zdržel. Pyrotechnik neodhadl načasování a odpálil dvě nálože příliš brzy. Vrtulník se vymkl kontrole a rotor usekl hlavy dvěma dětem a herci Vicu Morrowovi. Od té doby se Hollywood velmi zdráhal točit akční scény s vrtulníky a to až do nástupu počítačově generovaných speciálních efektů.

Zastřelen při filmování - měl to být slepý náboj, nebyl

Velmi smutná a zbytečná smrt potkala herce Brandona Lee. Při natáčení filmu Vrána v roce 1993 se točila scéna, při které měl být Brandon zastřelen. Ve zbrani měly být pochopitelně slepé náboje, při samotné scéně vše probíhalo podle plánu, po střele Brandon spadl k zemi, na režisérův pokyn se však již nezvedl. Ve zbrani byl ponechán jeden ostrý náboj. Brandon zemřel na den přesně dvacet let poté, co za podivných okolností umřel i jeho otec, Bruce Lee. Byla to jen náhoda?

Politik se zastřelil během televizní debaty

Republikánský politik Robert Budd Dwyer spáchal sebevraždu během politické debaty. Čelil 55 letům ve vězení a situaci se rozhodl vyřešit střelou do hlavy, kterou snímalo a živě přenášelo pět kamer.

Vypočítejte si datum a čas Vaší smrti Naděje dožití českých žen je 81,4 let, českých mužů 75,8 let. Jak dlouho však budete žít vy, Vám statistiky nepoví.
Kolika let se dožijete? Zjistěte, čím si možná dnes nevědomky zkracujete život. Změna pro Vás může být nepříjemná, pro začátek lepšího životního stylu je ale nutná.
Smrtka